Poprzednia i zarazem ostateczna edycja ZdaErzeń już za nami!

Przetasuj zdjęcia lub zobacz wszystkie

fot: Kulbowski

 

Podziękowania (kolejność przypadkowa):

Wolontariusze (za pracę), ACK UMCS „Chatka Żaka" (za pomoc), Miasto Lublin (za wsparcie finansowe), Tom Kulbowski (za skład, wkład, wykład i chai), Ida Smyczyńska (za dobroć), Jarek Rudnicki (za wyrozumiałość), Karolas (za tylną linię), Nordyk (za ekran i życzliwość), Księżyc, Arnold i Tygrys (za Ukrainę), Pani Ela Boruch (za instrukcje), Marcin „Żaba" Sudziński (za foto), Szymon (za wiele), Klementyna (za apartament), Zo & Kurek (za gościnę), Gosia i Bartek (za sprzęt i "trupa w bagażniku"), wszyscy artyści, którzy przyjęli nasze zaproszenie i warunki oraz wszyscy ci, którzy czują, że powinni się tu znaleźć!


Zmiany w programie! 

Z przyczyn technicznych niedzielny rozkład jazdy zdaerzeniowej zostaje odrobinę zmodyfikowany. Projekt teatru tańca „IQ” Darii Dziedzic i Ani Żak zostaje tymczasowo 'zawieszony', ale nie martwcie się zostanie pokazany w Lublinie w innym terminie! 

Poza tym zamieniona zostaje kolejność niedzielnych spektakli: 

17:32 spektakle Teatru Tańca: [SW]
„Swan...like” Barbara Bujakowska
„Luka sensu” (work in progress) Maria Lowas
przerwa 15min.
„Cień Anioła” Ewelina Drzał, Katarzyna Żminkowska
„Roll Out_Step 2” Justyna Konstańczuk 

Zobacz pełny program Festiwalu.

Zapraszamy! 


Lublin. Miejsca rzeczywiste - miejsca wyobrażone

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Lublin. Miejsca rzeczywiste - miejsca wyobrażone”, które odbędzie się w piątek 17 października o godz. 19:00 w ACK UMCS Chatka Żaka

O duchach miasta i miejscach w których żyją - wernisaż wystawy fotografii z pleneru pod kierunkiem Bogdana Konopki.

Ekspozycja obejmuje kilkudziesiąt prac, wykonanych ręcznie na tradycyjnych materiałach fotograficznych (czarno-białe klisze średnio i wielkoformatowe, kopie na papierze barytowym) przez grupę fotografów z różnych stron Polski. Myślą przewodnią pleneru był Lublin i jego przestrzeń. W tej przestrzeni fotografowie próbowali pochwycić coś, co często nazywa się duchem miejsca. Z czego składa się ten duch? Ze Światła? Mroku? Z przedmiotów zastanych w miejscu, które przykuło wzrok fotografa? Z architektury kryjącej w sobie ślady ludzkich historii? Odpowiedzi próbujemy udzielić poprzez nasze fotografie: niewielkich rozmiarów, starannie wypracowane podczas godzin spędzonych w ciemni. Plener, który odbył się na przełomie maja i czerwca 2008 r., prowadzony przez jednego z najwybitniejszych twórców w dziedzinie fotografii artystycznej Bogdana Konopkę był wyjątkowym czasem. Zaowocował nie tylko zdobyciem fotograficznej wiedzy czy ciekawymi fotografiami miasta, ale także nowymi znajomościami i wspólnymi planami na przyszłość.

Organizator projektu - Marcin Sudziński

ZdaErzenia i wystawa towarzyszą sobie nawzajem.


Komisariat ZdaErzeń poszukuje

wolontariuszy do pomocy przy organizacji imprezy. Zapraszamy na spotkanie wolontariuszy w czwartek, 9 października w ACK UMCS „Chatka Żaka” (przy portierni) o godz. 18:30.


Zdaerzy się: 

Teatr/taniec/dźwięk: „Trzy Dźwięki” Zespół Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej, „wnętrze rzeczy” zuBra2, „Cień Anioła” Ewelina Drzał i Katarzyna Żminkowska, „intro_roll” Justyna Konstańczuk, „iQ” Daria Dziedzic i Anna Żak, „Swan...like” Barbara Bujakowska 

Performance/happening: „Matki Polki Ósmy Marca” Anna Biernacka,  „Schody I.”
D-e-F, „Nr 1” & „Nr 2” Tektura 

Fotografia: wystawa prac studentów Akademii Fotografii w Warszawie, wystawa projektu „Lublin - miejsce rzeczywiste, miejsce wyobrażone: O duchach miasta i miejscach, w których żyją” 

Film: Kartonbar – filmy Karola Bartona, Barszcz ukraiński: animacje i filmy ukraińskie 

Wykłady: „Biało na czarnym: kultura afro-amerykańska i jej polskie reprezentacje (muzyka, film, literatura)” dr Andrzej Antoszek, „Czarne płyty w kolorze” Andrzej Kępski AKA Natty B & Bartosz Wójcik AKA Bartosz Wójcik 

Muzyka: Thinguma*jigSaw, Lachowicz, Psychocukier, Patrapapapak, Kerd, Kar Ma Pa, Kim Nasung, Redekonstrukcje SoundSystem, Śmierć Disko Sound(s) 

Poezja: Jam Poetry Session 

Szczegóły programu


Po jak zwykle fenomenalnie zaskakującej wiosennej edycji zdaerzeń mamy zaszczyt zaprosić was na jesienną odsłonę najbardziej oczekiwanego lubelskiego festiwalu ostatnich lat!

Jest to festiwal po trosze artystyczny, po trosze muzyczny, ale chyba zawsze najważniejszą jego płaszczyzną była sfera towarzyska. Festiwal od kilkunastu lat kreuje, interguje i inspiruje młode środowiska twórcze, dając pole do dialogu, wymiany doświadczeń i współpracy. Jest tubą lubelskich artystów i animatorów, a lubelskiej publiczności daje szanse na zobaczenie interesujących nowych zjawisk w kulturze i sztuce.

Festiwal realizujemy przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Komisariat ZdaErzeń

PS

Poprzednia edycja festiwalu

myspace